Achát má velmi všestranné využití

Achát je průsvitná odrůda mikrokrystalického křemene. Používá se jako polodrahokam, pokud má požadovanou kvalitu a barvu.

Achát obecně vzniká ukládáním oxidu křemičitého z podzemní vody v dutinách vyvřelých hornin. Achát se ukládá v soustředných vrstvách kolem stěn dutiny nebo ve vodorovných vrstvách narůstajících ze dna dutiny. Tyto struktury vytvářejí pruhované vzory, které jsou charakteristické pro mnoho achátů. Některé z těchto dutin jsou vystlány krystaly a ty jsou známé jako geody.

Achát je oblíbeným drahokamem nejen ve šperkovnictví

Achát se vyskytuje v široké škále barev, které zahrnují hnědou, bílou, červenou, šedou, růžovou, černou a žlutou. Barvy jsou způsobeny nečistotami a vyskytují se jako střídající se pruhy v achátu. Různé barvy vznikaly, když podzemní vody různého složení prosakovaly do dutiny. Pruhování v dutině je záznamem změny chemického složení vody. Toto pruhování dává mnoha achátům zajímavé barvy a vzory, které z něj dělají oblíbený drahokam.

Acháty byly používány jako drahé kameny po tisíce let. Byly to některé z nejstarších kamenů vyráběných lidmi. Achátové kabošony jsou oblíbené a používají se v prstenech, náušnicích, přívěscích a dalších šperkařských předmětech. Z achátových korálků se běžně vyrábějí náhrdelníky a náušnice.

Achát se používá k výrobě různých doplňků

Na webu magieprirody.cz objevíte achátové pláty, achátové modré kameny, ale také například jedinečné achátové přívěsky na klíče, achátové svícny na svíčku – vhodné k obdarování kolegyně či kamarádky.

Růženín je dalším kamenem, který je používaný k výrobě vhodných dárků. Růženínový anděl, přívěsek, klíčenku či náramek ze sekaného růženínu snadno objednáte na magieprirody.cz a o dárky máte postaráno.

Křišťál láká svou čistotu a jasností. Svícen z tohoto tajemného kamene potěší každou ezoterickou duši ve vašem okolí.