Chcete zlaté slitky? Investiční mince pro vás mohou být výhodnější

Investice do zlata láká stále více lidí, kteří chtějí ochránit své úspory tak, aby se jejich majetek vlivem inflace nezmenšoval. Investice do zlata je poměrně jednoduchá, nakoupí se slitky, které se uloží v bance nebo doma v trezoru. Pokud nejste příznivci investičních mincí, měli byste být na pozoru, jejich nákup je nyní výhodnější než nákup zlatých slitků. Může za to zejména koronavirová pandemie, která donutila vládu uzavřít na téměř 2 měsíce největší švýcarské rafinérie, které pokrývají třetinu světové produkce zlata. Nyní je na trhu obrovský nedostatek zlatých i stříbrných slitků. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí a tak je nyní velká poptávka po investičních mincích. Jaké ovšem vybrat?

Investice do zlatých mincí

Jednou z nejlepších možností jsou vídeňské zlaté mince Wiener Philharmoniker. Ty se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Jsou natolik populární, že je prodáte kdekoliv ve světě, takže se investic nemusíte obávat. Dokonce zde naplatíte nic za přidanou sběratelskou hodnotu, jako je tomu u numismatických mincí. Mince Wiener Philharmoniker pořídíte za cenu zlata a dokonce jsou lehce levnější než švýcarské zlaté slitky. Jednu minci můžete pořídit za cenu do 5000kč, takže je cenově dostupná prakticky pro každého. Mince jsou velmi krásné, na rozdíl od slitků nemusí být číslovány a je radost se na ně dívat nebo na ně i sahat.

Kde mince Wiener Philharmoniker pořídit?

Nejlepším místem pro nákup v Čechách je Obecní dům v Praze. Sídlí zde největší český specialista na investiční kovy, firma Zlaté mince Numismatika. Nabídne nejlepší ceny zlata, jelikož se, na rozdíl od ostatních obchodníků, řídí aktuálním kurzem. Kromě mincí Wiener Philharmoniker zde můžete koupit i jiné velmi populární a prestižní mince, třeba australské s klokanem nebo kanadské s javorovým listem.