Chystáte realizace webinářů a e-learningových kurzů? Postarejte se o dokonalou akustiku místnosti

V posledních letech jsme se mohli efektivně přesvědčit o tom, že je největší budoucností moderního vzdělávání e-learning ve všech svých podobách. Koronavirus ovlivnil naše životy jak v profesním, tak i ve studentském životě a zdokonalování a edukace byla rázem složitá. Mnozí na tento stav nebyli připraveni a kvalita výuky tak utrpěla. To se ale nestane, pokud zapracujete na opravdu kvalitním studiu.

Základem studia je měření akustiky prostoru

Volba prostoru by měla obsahovat poměrně velké množství potencionálních „ale“. Nejdříve byste měli volit prostor podle technologických potřeb a možností v rámci konkrétního kurzu. U e-learningu je totiž právě úroveň technologie dost zásadní.

Druhou volbou by pak měla být co nejlepší výchozí akustika. K zvolení správné výchozí místnosti vám může pomoci měření akustiky. Výsledkem je pak prostorová akustika, podle které můžete navrhnout ideální řešení a odhadnout jak finančně a časově bude náročná realizace kurzu jako takového.

Připravte si studio, ve kterém bude příjemné prostředí

Často se zapomíná na to, že jak zaměstnanci, tak i žáci a studenti, potřebují ke správné edukaci dávku komfortu. Pokud na ně bude prostor všeobecně působit nepříjemně a nebudou se v něm cítit dobře, tak je velká šance, že váš kurz nenajde úspěch mezi cílovou skupinou.

Vaše prezentační studio by tak mělo vedle všech podstatných oborových záležitostí myslet i na to, aby dokázalo nabídnout příjemné prostředí. A to ve všech ohledech od organizace, přes osvětlení až po tématiku prostoru.

Dbejte na kvalitní mísení jednotlivých zdrojů

Při spousta e-learningových kurzů se vám může stát, že budete potřebovat prezentovat různá multimédia a k nim mnohdy přidávat i komentáře. Ačkoliv na jednu stranu může být výsledek prací softwarového vybavení, tak i prostor musí plnit svoji funkci dokonale. Nepodceňujte tak plošné ozvučení místnosti i v tom ohledu, že mohou přijít chvíle potřeby, kdy budete mísit několik zdrojů zvuku.