Co je to povinné ručení?

Už máte sjednané povinné ručení? Jde o pojištění, které je ze zákona povinné u nás i v zahraničí a důvod je jednoduchý, s jeho pomocí kryjete škody, které můžete svým vozem napáchat na zdraví a majetku jiných lidí. Řada lidí si mylně myslí, že je povinné ručení také pojištěním, které kryje například živelné pohromy nebo odcizení, ale není tomu tak. Je tu pro situace škody zdraví a majetku jiných lidí, škodu ve formě ušlého zisku a nákladů na právní zastoupení.

Povinné ručení v kombinaci s havarijním

Málokdo si dnes sjednává jen samotné povinné ručení. Když už se sjednává, tak obvykle v kombinaci s havarijním pojištěním. Právě havarijní pojištění může krýt škody na vašem vozy, ať už jsou způsobeny havárií, živelnou pohromou, vandalem nebo zlodějem. Každý by měl zvážit, která rizika jsou pro něj nejpravděpodobnější nebo si zajistit All risk, tedy krytí proti všem rizikům. Když se uzavře povinné pojištění společně s havarijním v jednom balíčku, obvykle je jejich cena výhodnější. Na samotnou cenu povinného ručení má vliv velké množství faktorů, jde zejména o věk řidiče, jeho zkušenosti, bydliště, technické parametry vozidla a skutečnost, kolik řidič ročně najede kilometrů.

Není jedno, kde si povinné ručení sjednáte, cenové rozdíly jednotlivých pojišťoven mohou být velké, nemusíte však navštěvovat všechny, abyste zjistili, kde vám udělají povinné ručení nejvýhodněji. Ideální možností je srovnat si ceny všech pojišťoven s pomocí portálu porovnej24.cz. Následně budete mít k dispozici rychlý přehled o tom, jaké jsou ceny nejlepších poskytovatelů a samotné povinné ručení si můžete sjednat i online.