Elegance sama to je HUAWEI MateBook X Pro

V dnešním článku se dozvíte něco o notebooku MateBook X Pro od značky HUAWEI.

První se pojďme podívat na jeho vzhled. HUAWEI MateBook X Pro lze zakoupit v barevném provedení Space Grey, které notebooku dává velmi elegantní vzhled. K jeho eleganci přispívá také fakt, že má tělo vyrobeno z kovu, přesněji ze slitiny hliníku. Co se týká rozměrů, HUAWEI MateBook X Pro má šířku 304mm, jeho hloubka je 217mm a při zavření má pouhých 14,6mm. Hmotnost tohoto notebooku je přibližně 1,33kg. Jedná se tedy o notebook, který je velmi tenký a nezabírá moc místa, tím pádem pro vás bude hračka si ho brát s sebou jak do práce, tak do školy nebo klidně i na cesty. Práce vám tak nikdy nikam neuteče. Potěší vás také fakt, že HUAWEI MateBook X Pro má dotykovou obrazovku, která zabírá 91% velikosti těla. U HUAWEI MateBook X Pro jsou tedy velmi tenké rámečky a díky tomu se stává pozorování videí a filmů velmi příjemným zážitkem.

Úhlopříčka tohoto notebooku je 13,9 palců a rozlišení displeje je 3 000 x 2 000 pixelů. Pracujete rádi do noci? Tak to vás potěší klávesnice, která je u HUAWEI MateBook X Pro podsvícená, uvidíte tak krásně na všechna písmenka i když si budete psát své poznámky pozdě do noci. Když se podíváme na pravý roh nad klávesnicí, všimneme si malého kolečka, které čeká na váš dotek. Ano, notebook HUAWEI MateBook X Pro má zabudovanou čtečku otisků prstů, díky které se na plochu laptopu dostanete rychle a bezpečně. Co se týká rozhraní, po stranách laptopu si můžeme všimnout dvou vstupů pro USB typu C, jednoho pro USB typu A, a také vstup pro sluchátka a mikrofon, kdy můžete připojit 3,5mm jack. Samozřejmostí je 1 Mpx kamera zabudována v klávesnici. V HUAWEI MateBook X Pro se také nachází čtyři reproduktory a čtyři mikrofony. Při poslechu hudby se tedy nemusíte bát nevyváženého zvuku vycházejícího pouze z jedné strany zařízení, ale naopak si můžete hudby užívat plnými doušky díky kvalitním reproduktorům, které jsou velmi dobře rozmístěny v těle laptopu.

A teď konečně přejděme k tomu, co se skrývá uvnitř notebooku. Notebook HUAWEI MateBook X Pro je vybaven operační pamětí o velikosti 16GB s frekvencí procesoru 2 133 MHz. Procesor v tomto laptopu je od značky Intel a přesně se jedná o typ Inter Core i7 desáté generace. Když poprvé HUAWEI MateBook X Pro zapnete, zjistíte, že je v něm předinstalovaná nejnovější verze Windows, a to Windows 10 Pro. Výhodou je, že s tímto laptopem máte možnost si v budoucnu zdarma přeinstalovat Windows 10 Pro na novější verzi, a to Windows 11 (samozřejmě až bude Windows 11 k dispozici).

V závěru by bylo dobré zmínit něco o baterii laptopu HUAWEI MateBook X Pro. Nachází se zde baterie lithium polymer, s kapacitou 56 Wh a s neuvěřitelnou výdrží. Na jedno nabití je například možné sledovat až 13 hodin videí nebo surfovat na internetu po dobu až 11 hodin. S běžnou prací v poznámkovém bloku a dalších dokumentech by pak notebook HUAWEI MateBook X Pro mohl na jedno nabití vydržet až 15 hodin. Což je přece jenom moc pěkná výdrž.