Informace na internetu jako pomocník i nepřítel

Internet je dnes naprostou samozřejmostí pro většinu z nás a v mnoha ohledech nám pomáhá. Můžeme zde najít vlakové spojení, recept na koláč, novou práci, ale také mnoho informací a aktuálních novinek. Právě novinky a zprávy jsou často kontroverzním tématem. Internet není tak nevinný, ale skrývá mnoho hrozeb a tím nemyslíme jen hackery a počítačové viry. Mezi největší problémy patří dezinformace, lži a masové ovlivňování názorů lidí skrze média.

Jak se bránit proti dezinformacím?

Na ovlivňování lidí se často podílí největší zpravodajské servery, které mohou lidi udržovat v informační bublině a sdělovat jim nedůležité zprávy, aniž by informovaly o podstatném dění. Často mezi lidmi šíří strach, paniku nebo manipulují s jejich názory. Jedinou obranou jsou svobodné a nezávislé portály, které nejsou ovlivněny politiky, lobisty ani jinými lidmi, kteří by mohli mít ze zveřejněného obsahu nějaký prospěch.

Stále více lidí naštěstí objevilo kouzlo takových webů. Někdy je však problematické je sledovat všechny, protože ne každý má na to dost času. Skvělým pomocníkem je portál https://www.cerstvezpravy.cz/, který umožňuje, abyste mohli sledovat všechny kvalitní magazíny a zpravodajské servery na jednom místě. Účelem portálu je neustále zveřejňovat informace o nových článcích na všech těchto webech a přehledně je třídit do jednotlivých kategorií. V každé kategorii webu najdete v boxech seřazené titulky všech článků, které v daný den vyšly. Na každé kategorii tak můžete sledovat informace o obsahu na mnoha webech najednou a pokud vás titulek nějakého článku zaujme, jednoduše na něj kliknete a dostanete se přímo na článek. Portál Cerstvezpravy.cz umožňuje také, abyste si vytvořili vlastní sekci „Moje“, kde můžete sledovat jen ty zdroje, které vás zajímají.