Jak na správné a přehledné vedení domácí počítačové sítě?

Dříve to nebývalo tak moc časté, ale v dnešní době už je naprosto běžné, že má většina domácností nejen bezdrátovou, ale také dost rozvětvenou pevnou síť. A nejen k používání internetu, ale také ke spoustě zálib jako může být konfigurace domácích serverů a dalších podobných aktivit.

Kvalitní počítačová síť musí být v prvním případě opravdu přehledná. Dnes se podíváme na pár řemeslných tipů, jak můžete držet vaši kabeláž ve výborném stavu, a nemusíte u toho používat všeobecný systém plastových lišt.

Estetické, efektivní a kvalitní řešení kabelů

Spousta lidí nerada používá lišty kvůli tomu, že je poměrně dost práce s jejich vrtáním. Pro natažení kabelu si musíte vždy najít dokonalou rovinu, protože na delší liště každý centimetr vytvoří nepřehlédnutelný spád. Nabízíme vám ale ještě lepší možnost úchytu, při kterém tyto problémy nebudete řešit.

Plastické příchytky na kabely jsou skvělou možností, jak můžete kabely kontrolovat a pracovat s nimi. Výhodou je, že tady nemáte žádnou potřebu extrémně přesných spojů a většinou vám stačí jedno jediné naměření, abyste byli v naprosté pohodě.

Příchytky na libovolné počty kabelů

Výhodou tohoto systému je i fakt, že se kabely mnohem lépe větví do jednotlivých částí sítě. Pokud máte na začátku kabelové příchytky pro kupříkladu pět kabelů a potřebujete jeden odpojit, tak ho zkrátka necháte vybočit z řady. Následující příchytka na kabely už bude počítat jen se čtyřmi kabely. Tento systém je mnohem příjemnější z toho důvodu, že u lišt musíte vyřezávat otvory a postupně je na sebe napojovat. Všechny tyto problémy vás ale u klasických příchytek na zeď minou.

Estetické provedení a jednoduchá instalace

Další velkou výhodou, kterou toto řešení má, je jeho opravdu kvalitní estetické provedení. Příchytky můžete pochopitelně získat ve vícero barvách, aby vám ladily s barvou stěny nebo kabeláže. Samotné kabely jsou sice vidět, ale pokud se jedná o nové kabely v dobrém stavu, tak naopak mohou působit efektivně. Zkrátka takto pojaté příchytky kabelů mají nevyčerpatelnou studnici možností, jak je užívat, se kterou určitě i vy najdete to nejlepší!