Jak na vývoj vlastní webové aplikace? Je to náročné

Vývoj webových aplikací je velice náročný. Základy se naučí každý, profesionální aplikace ale dokáže dělat jen málokdo. Co k tomu tedy budete potřebovat?

Říká se, že plat je vždy úměrný znalostem a zodpovědnosti. Pokud se podíváte na průměrnou mzdu webových vývojářů, uvidíte, že je to pravda. Dobře placený vývojář totiž musí mít bohaté znalosti a zkušenosti. Tím chceme už na samotném začátku říct, že vývoj webových aplikací na zelené louce není vůbec jednoduchý. Než se do něj pustíte, předčtete si tento článek. Řekneme vám, co k tomu vůbec bude potřeba.

Potřebujete alespoň základy

Naučit se základy programování není příliš těžké. Stačí pochopit, jak vámi vybraný jazyk funguje a naučit se základní náležitosti jako jsou podmínky, cykly, či pole. Když k tomu přidáte OOP (objektově orientované programování), budete na správné cestě. Jenže připravte se na to, že u vývoje aplikací si pouze s programováním nevystačíte. Budete potřebovat širší portfolio aplikací.

Abyste dokonale zvládali vývoj webových aplikací na míru, budete muset pochopit alespoň základní teorii barev, naučit se HTML (značkování) a CSS (design webu/aplikace), přidat k tomu frameworky a práci s redakčními systémy. Nutná je také znalost serverových operačních systémů a práce s nimi. Jinak nebudete schopní aplikaci dostat do zákazníkovy sítě a zprovoznit ji.

Je to náročná cesta

Ale i v případě, že se veškeré výše uvedené znalosti naučíte, nebudete mít vyhráno. I jako zkušený vývojář se totiž budete muset neustále učit a vzdělávat. IT sektor je totiž turbulentní jako žádný jiný. Systémy přicházejí a odcházejí, stejně tak jako zkušenosti, které vám za několik let možná budou k ničemu. Proto rozhodně neusněte na vavřínech a neustále se vzdělávejte, abyste vývoj webových aplikací na zakázku mohli kvalitně provozovat dlouhou dobu.

Pokud se vám po přečtení tohoto článku nechce kvůli jedné firemní aplikaci vstupovat do neprobádaného světa, kontaktujte společnost Memos. Ta se specializuje na vývoj webových aplikací a softwaru šitých zákazníkovi přímo na míru. Software od společnosti Memos pomáhá zvyšovat obrat a zlepšovat firemní procesy, které vedou k lepší produktivitě.