Konec Letgo v Čechách

Služba Letgo ohlásila nečekaně svůj konec. Mobilní obdoba bazoše či sbazaru se neujala.

Letgo končí

Služby na rychlý prodej a nákup věcí z druhé ruky nahradila tradiční inzeráty mobilní aplikací. Služba funguje ve více zemích, kde se jí poměrně daří. V loňském roce společnost masově investovala do reklamních kampaní, ovšem nic nepřineslo kýžený výsledek.

Na webu Letgo se proto nyní zobrazuje oznámení, že služba již nepřijímá nové inzeráty a že bude koncem měsíce nedostupná.

Provozovatelé se k odstavení služby blíže nevyjádřili. Můžeme si však domyslet, že vstup nenaplnil očekávání a nic nenasvědčuje tomu, že by se mohla situace změnit. Je to především českou konzervativností a volbou starých osvědčených způsobů jak věci prodávat.

Kde je problém?

Ačkoliv se služby jako Bazoš či Mimibazar těší velké oblibě, vstup Letgo na trh se u nich nikterak nepodepsal na výsledcích. Další konkurenci pro Letgo představoval také například Sbazar nebo Aukro.

Přechod v tomto oboru není vůbec jednoduchý, protože se musí zmobilizovat velká masa uživatelů najednou, aby byla zajištěna nejen nabídka, ale také poptávka. Pokud je inzerát vystaven na Bazoši, který navštěvuje 2,4 milionů uživatelů měsíčně, pak se dané věci dá zbavit mnohem rychleji než u nové služby s menší základnou uživatelů. A nic na tom nezmění ani přívětivější uživatelské rozhraní.