Najít si rychle novou práci je snadné, pokud víte, jak na to

Často se říká, že dobré věci vyžadují čas – ale bohužel, když dojde na hledání práce, ne vždy máte takový luxus. Ať už spěcháte, abyste opustili špatné pracoviště, nebo jste byli příliš dlouho nezaměstnaní a začínáte pociťovat finanční tíseň, někdy si musíte udělat statistiku svého dalšího kariérního postupu.

Zatímco hledání práce je často dlouhý a zdlouhavý proces, lze provést rychlou změnu kariéry. Nejprve však musíte mít na paměti několik věcí.

Při hledání práce je důležitá strategie

Neupřednostňujte rychlost před všemi ostatními faktory.

Věnujte nějaký čas úvahám o tom, co hledáte, a buďte realističtí ve svých ambicích. Miřte vysoko, ale ne mimo své možnosti. Práce Praha může být sice skvělou příležitostí, nenechte si ji ujít.

Prozkoumejte společnosti a pracovní možnosti ve vámi zvoleném oboru a použijte tyto informace k přizpůsobení vyhledávání. Nezapomeňte se přihlásit k odběru upozornění na pracovních portálech, jakým je například jobimi.cz, na webu využijte možnosti filtru.

Zvažte práci v jiném městě a jiné typy úvazků

Při hledání práce přemýšlejte o tom, kde by se mohly nacházet potenciální příležitosti. Mohou se nacházet jen pár kilometrů od domova. Práce Most je možností i pro uchazeče z okolních měst.

Jste schopni být flexibilní, pokud jde o práci na částečný úvazek, večer nebo víkend, abyste získali zkušenosti nebo si přivydělali ke stávající výplatě? Nabídky práce na jiné typy úvazků jsou další možností, jak najít vysněnou práci.

Kromě typu úvazku a města, kde chcete pracovat, můžete použít filtr na jobimi.cz určující název oboru, pozici či konkrétní společnost.

Ujasněte si všechny své dovednosti

Je těžké přesně určit, jaké dovednosti máte nebo nemáte, ale při rychlém hledání práce pomáhá analyzovat, kde jsou vaše silné a slabé stránky. Věřte, že každý má znalosti a zkušenosti, které si najdou uplatnění.