Nejlepším ochráncem vašeho bezpečí je fotopast

Jak jistě víte, past má za účel polapit nezvané hosty, fotopast funguje zcela stejným způsobem, jen je nezraní, ale pořídí jejich záznam. Jak vlastně taková fotopast vypadá? Jde o drobný přístroj o velikosti digitálního fotaparátu, který se vyznačuje perfektním maskováním. Na fotopasti najdete kvalitní fotopaparát a PIR čidla, která mají za úkol rozpoznat tepelný pohyb. Fotopast se umístí na místo určení, odkud bude monitorovat plochu, nad kterou chcete mít přehled.

Když se do monitorované zóny přiblíží jakýkoliv živý tvor, od lidí až po zvířata, tak tento pohyb PIR čidlo rozpozná a fotopast pořídí snímek nebo videozáznam. Vy následně budete vědět, kdo se do dané oblasti dostal. Fotopasti si získaly větší popularitu než bezpečnostní kamery a to ze dvou důvodů. Tím prvním je nenápadnost, kamery každý uvidí už z dálky, ale fotopasti ukryté na stromě si nikdo nevšimne. Dalším důvodem je, že zaznamenává pouze v případě, kdy se do oblasti dostane vetřelec. Nemusíte tedy sledovat prázdný záznam, ale pouze snímky nebo videa s lidmi nebo zvířaty.

Využití fotopasti

Fotopasti se používají pro 2 účely, pro monitorování zvířat nebo pro ochranu majetku. V obou těchto disciplínách jsou nejlepší. Zvíře v přírodě jen tak nevyfotíte, protože je plaché, ovšem fotopasti si nevšimne a tak pořídí jeho detailní záběr. Fotopasti používají myslivci, lesníci, přírodovědci, ochránci přírody i amatérští pozorovatelé. Dokáží pořídit krásné záběry a jelikož je na baterie, můžete ji nechat i ve vzdálené lokalitě a po čase se vždy vrátit zkontrolovat, co krásného vám nafotila.

Pro ochranu majetku jsou fotopasti nedocenitelné, nejlepší volbu představují fotopasti disponující GSM modulem, taková fotopast vás dokáže okamžitě upozornit, že se a váš pozemek dostal vetřelec a pošle vám jeho záběr na telefon nebo na email. Můžete tak mít neustálou kontrolu, co se u vás děje, i když jste daleko od domova. Fotopasti disponují podrobným nastavením, díky kterému si nastavíte například kdy bude fotopast snímat a také, jestli má pořizovat fotky nebo videa.