Přeneste svůj byznys na internet. Pomohou vám online porady

Porady jsou nedílnou součástí každého byznysu. V dnešní době je ale složité setkávat se s každým osobně. Online porada vám tedy výrazně zjednoduší život.

Online porada bude nejspíše ještě dlouhou dobu nedílnou součástí každé firmy. Pokud se do této sféry teprve chystáte vstoupit, pak jsme pro vás připravili souhrnný článek, který vám začátky usnadní.

Nepotřebujete speciální vybavení

K uspořádání videokonference a online porady toho příliš mnoho nepotřebujete. V podstatě vám stačí jen počítač s webkamerou, mikrofonem a připojením k internetu. Služby, které propojí váš tým, jsou často zdarma. A to i přesto, že nabízí široké spektrum funkcí. Pojďme se tedy podívat na aplikace, které můžete ke komunikaci využít.

Zajímavou aplikací je Skype. Ten je zdarma a nabízí možnost hovoru až s padesáti účastníky naráz. Jestliže vás čeká velká online porada, pak je Skype jasnou volbou. Pro menší setkání můžete zvolit i jiné aplikace. Například Google Hangouts. Ten zvládne propojit až 25 osob, ale budete si za to muset připlatit. K zahození není ani Zoom, Microsoft Teams nebo Linkello.com.

Levnější než osobní setkání

Online porada bohužel naplno nenahradí osobní setkání. Při obchodních jednáních vám bude chybět například řeč těla. Díky kameře sice nějaké náznaky uvidíte, ale pořád to nebude stejné jako v případě konverzace tváří v tvář. Na druhou stranu nabízí i celou řadu výhod.

Díky online poradě totiž můžete ušetřit spoustu peněz a času. Nemusíte nikam cestovat, jezdit, chodit. Stačí otevřít počítač, spustit aplikaci a spojit se s člověkem na druhé straně. Zahájení videokonference navíc není finančně náročné. Nepotřebujete k tomu žádné speciální vybavení ani proškolení. Vystačíte si s počítačem a základní výbavou, kterou nabízí každý notebook. Případná investice do mikrofonů nebo do kamery se v dlouhodobém horizontu určitě vyplatí. Tyto věci totiž můžete využít například k natáčení propagačního obsahu.