Proč se rozhodnout pro reklamu na Facebooku

Pokud máte svůj vlastní byznys, pravděpodobně přemýšlíte nad nejrůznějšími možnostmi, jak jej zviditelnit. Jednou z variant je přitom i reklama na Facebooku. V tomto článku vám prozradíme, jaké jsou její výhody a jaké možnosti v rámci ní existují

Proč se pro reklamu na Facebooku rozhodnout

Facebook je největší sociální sítí na světě, kterou využívá obrovské procento lidí. Vzhledem k tomu v sobě skrývá poměrně velký marketingový potenciál. 

Využít jej můžete k pravidelné komunikaci se svými stávajícími zákazníky, ale také prostřednictvím něj oslovit případné potenciální zákazníky.

Jestliže už jste reklamu na Facebooku někdy zkoušeli a nebyli jste úspěšní, neházejte flintu do žita. S největší pravděpodobností jste totiž jen nepostupovali zcela správně. Na Facebook se lidé chodí bavit. Proto by měla reklama upoutat pozornost, vzdělávat a především bavit. 

TIP: Nezapomeňte ani na kvalitu vašeho webu, na který zákazníky budete odkazovat. Případně si nechte navrhnout webové stránky na míru vašim potřebám. 

Jaké možnosti Facebook nabízí?

Reklama na Facebooku může mít mnoho podob. Využít můžete stávající příspěvek na zdi, který budete propagovat. Případně můžete vytvořit zcela novou reklamu v některém z dostupných formátů, mezi které patří jeden obrázek, prezentace z více obrázků, video nebo třeba rotující obrázky. 

Facebook a remarketing

Tuto sociální síť můžete využít také k remarketingové reklamě. To znamená, že opakovaně oslovíte návštěvníky vašeho webu a v podstatě se jim připomenete. Díky tomu zároveň můžete získat větší důvěru zákazníka a přesvědčit ho ke koupi. 

Brandová reklama

Další možností reklamy na Facebooku je takzvaná brandová. Právě ta pomáhá budovat značku a dostane vaše produkty či služby do povědomí zákazníků. Důležité ovšem je, aby tato reklama byla zajímavá, zábavná a užitečná. 

Cílení na konkrétní osoby

Velkou předností reklamy na této sociální síti je skutečnost, že můžete poměrně přesně definovat cílové publikum, kterému má být reklama zobrazována. Facebook totiž o svých uživatelích sbírá spoustu hodnotných informací. 

Díky tomu si můžete poměrně jednoduše nastavit cílení reklamy na pohlaví, věkovou skupinu, lokalitu nebo osoby, které mají specifické zájmy. 

Více informací o marketingu a tvorbě obchodně úspěšných webů najdete na www.mdwebdesign.cz.