S fotopastí můžete sledovat divoká zvířata i vetřelce na pozemku

Zajisté jste si všimli rozšiřujícího se trendu fotopastí, tyto přístroje byly dříve k vidění jen vzácně, dnes už pomáhají v mnoha sektorech. Staly se populárním přístrojem pro pozorování zvířat v přírodě, fotopast se umístí na strom a zaznamená každé zvíře, které se dostane do sledované oblasti. Zoologové, myslivci, lesníci nebo třeba ochránci přírody mohou fotopast použít, aby zjistili, jaká zvířata v dané oblasti žijí. Bezpečnostní služby využívají fotopasti, aby zaznamenali vstup nepovolaných osob do dané oblasti a populární jsou i u běžných lidí.

Ochrana vašeho pozemku

Fotopasti si může pořídit kdokoliv a jedním z nejoblíbenějších použití je ochrana pozemku. Je dobré vědět, jak vlastně fotopast funguje. Jde o zařízení vybavené PIR čidlem reagujícím na tepelný pohyb. Pokud fotopast umístíte na strom, stane se nenápadný pozorovatelem, který vyfotí každého člověka nebo zvíře. Fotopast reaguje okamžitě, takže není možné záběru uniknout. Kvalitní fotopast Bunaty disponuje neviditelným nočním přísvitem a snímky tak pořídí i za naprosté tmy aniž by si toho daná osoba všimla.

Vyfocené snímky si můžete následně prohlížet na displeji fotopasti, přehrát si je ale můžete třeba i na počítači nebo v televizi. Fotopasti Bunaty s GSM modulem vám dokonce čerstvě pořízené snímky odešlou formou MMS na váš telefon nebo na email, takže můžete mít stálý přehled, co se v dané oblasti děje. Fotopasti si můžete plně nastavit, od času, kdy bude aktivní, až po možnosti snímání, tedy jestli bude fotopast pořizovat videa nebo fotky. Fotopasti jsou odolná zařízení, protože jsou určena do venkovních podmínek, musí fungovat za všech teplot a za každého počasí. Ceny fotopastí nejsou vysoké a v současné době je využívá stále více lidí k tomu, aby se staly hlídači jejich pozemku a informovaly o všech nezvaných hostech.