Seznamte se s HUAWEI P40

HUAWEI P40 je telefonem bez kompromisů. A proč je tomu tak? Protože je špičkou ve spoustě směrech bez toho, aniž by mu bylo něco ubíráno. Především teď myslím dokonalost jeho fotoaparátu, ale špičkový je ve spoustě dalších věcech, ale nepředbíhejme. S rozměry 71,06mm na šířku, 148,9mm na výšku, 175g a úhlopříčkou 6,1 palce je tento telefon ideálním parťákem, kterého si můžete vzít všude s sebou a pomalu o něm nebudete vědět.

Co se týká vzhledu, aktuálně je možné si jej vybrat ze tří barev, první je ledová Ice White, druhou je vznešená Silver Frost a třetí osobitá a vždy elegantní Black. Skvěle se drží v rukách díky svým zaobleným hranám, které mimo jiné působí přátelským dojmem. Když ještě zůstaneme u vzhledu, řekneme si, co se kde na telefonu nachází. Ve spodní straně telefonu najdeme reproduktor, a vstup k SIM kartě, také je zde umístěn vstup pro nabíjecí kabel a sluchátka. Pozor, sluchátka do tohoto telefonu musejí mít kabel typu USB C. Na pravé straně HUAWEI P40 najdeme tlačítko pro odemykání obrazovky a nad tlačítkem pro odemykání obrazovky pak nalezneme i tlačítko k regulaci hlasitosti. Displej telefonu je téměř stejně velký jako samotné tělo mobilu, rámečky jsou opravdu tenké, takže sledování videí a filmů nebo například úprava fotek se na telefonu provádějí velmi příjemně. Když už jsme u samotného displeje, čtečka otisků prstů se v HUAWEI P40 nenachází v tlačítku odemykání, ale přímo na obrazovce telefonu poté, co obrazovku rozsvítíte, tedy poté co zmáčknete tlačítko k odemčení telefonu. Přední fotoaparát je v telefonu v levém horním rohu a je zasazený do displeje jen jako ovál, takže zabírá velmi málo místa a příliš neruší obraz displeje. Přední fotoaparát má krásné rozlišení 32 Mpx a dokáže fotit velmi detailní a přirozené autoportréty. Vedle předního fotoaparátu se nachází také rozpoznávač obličeje, díky kterému lze chytrý telefon odemknout také, a nezáleží na tom, jestli jej budete odemykat při světle nebo ve tmě. Ze zadní strany má HUAWEI P40 trojitý fotoaparát, který se skládá z hlavního fotoaparátu Ultra Vision s rozlišením 50 Mpx, dále z ultra širokoúhlého objektivu s rozlišením 16 Mpx a teleobjektivu s rozlišením 8 Mpx. Rozlišení fotografií, které na tento mobil můžete pořídit je až 8 192 x 6 144 pixelů a rozlišení videí až 3 840 x 2 160 pixelů.

A konečně něco o tom, co se nachází vevnitř tohoto chytrého telefonu. V těle telefonu najdeme baterii o velikosti 3 800 mAh, ta je nevyjímatelná a v případě nutnosti výměny je potřeba navštívit autorizované HUAWEI Service Centre. Nabíjení baterie je velmi rychlé díky HUAWEI SuperCharge nabíječce a kabelu. Tato nabíječka je schopna vám mobil nabít na 100% během pár minut, pak už si zase můžete užívat surfování po internetu, sledování videí nebo třeba fotografování. V HUAWEI P40 je 18 GB RAM a celkové úložiště je 128 GB a operační systém je zde EMUI 10.1.

Velkou výhodou telefonu HUAWEI P40 je, že je testovaný na odolnost vůči prachu, splňuje požadavky klasifikace krytí IP53, a to je další aspekt, který dokazuje, že je HUAWEI P40 mobilem bez kompromisů.