Správně formulovaný motivační dopis vám pomůže při hledání práce

Pokud hledáte práci, pak je potřeba si sestavit aktuální životopis a napsat motivační dopis. Oba dokumenty jsou první informací, kterou o vás potenciální zaměstnavatel získá a měly by odpovídat pracovní pozici, o kterou máte zájem. Pokud budou vhodně sestavené, mohou vám hodně pomoci.

Jak sestavit motivační dopis?

Pokud se vám zamlouvá konkrétní nabídka práce Ústí nad Labem, sestavte si pro ni motivační dopis. Nepoužívejte univerzální vzor, neboť zkušený personalista to pozná a vy tak ukážete, že o danou pozici nemáte opravdový zájem. Pokud však bude z motivačního dopisu na první pohled patrné, že se o danou pozici zajímáte a nabízíte to, co se očekává, máte vyšší šanci nabízenou pozici získat.

Motivační dopis je potřeba napsat tak, aby personalistu zaujal a motivoval ho k tomu, aby vás pozval na pracovní pohovor. Při jeho psaní mějte však na mysli, že by měl být stručný, přehledný, výstižný a bez pravopisných chyb.

Měl by personalistu informovat o jakou pracovní pozici máte zájem a jaké jsou vaše předpoklady o jejím vykonávání. Také byste v něm měli zmínit důvody, které vás k zájmu o konkrétní pracovní pozici vedou.

Struktura dopisu:

  • Oslovení, v případě, že je u inzerátu uvedeno konkrétní jméno, pokud ne, začněte pozdravem.
  • Odůvodnění vašeho zájmu – název pozice, kde jste se o její nabídce dozvěděli a proč o ní máte zájem.
  • Vaše předpoklady pro výkon dané pozice, vaše dosavadní pracovní zkušenosti a praxe.
  • Rozloučení.

Pokud hledáte vzory, můžete se poohlédnout po pracovních portálech, mezi něž patří také hitprace.cz. Naleznete zde i celou řadu zajímavých nabídek, mezi něž patří také nabídka práce Děčín. Volné pracovní pozice jsou zde řazeny jak podle regionů, tak i podle konkrétních pracovních pozic, Také se zde můžete zdarma přihlásit a využívat služby, mezi něž patří Hlídací pes, který vás upozorní na aktuální nabídky volných pracovních pozic, jež vás zajímají.