Střešní nosič nebo box je dokonalým pomocníkem na vašich cestách

Pokud často vyrážíte na cesty svým osobním automobilem a máte-li početnou rodinu, tak jistě uznáte, že bývá problémem poskládat do kufru automobilu všechny potřebné věci. Jestli ještě navíc přepravujete lyže, snowboardy nebo kola, tak to mnohdy bývá nadlidský výkon. Pro takový případ jsou vhodnou volbou střešní nosiče nebo boxy.

Jaké výhody nabízejí střešní nosiče a jak vybrat ten správný?

Vybírat si můžete dokonce z několika variant nosiče na střechu, na páté dveře nebo na tažné zařízení. Záleží jen na tom, k čemu je budete používat nejčastěji a co je pro vás přijatelnější. Každá varianta má své výhody i nevýhody.

Střešní nosič je šikovný pomocník, kterého na střechu automobilu připevníte velice snadno. Jednou z možností jsou příčníky, druhou pak magnety (v případě, že jsou nosiče magnetické). V nabídce naleznete nosiče téměř na všechny značky, vyberete si tedy takový model, který bude na vašem automobilu dokonale sedět.

  • Materiál příčných tyčí

Rozhodnete-li se pro nosiče s příčníky, můžete si vybrat tyče ocelové nebo hliníkové. Samozřejmostí je i potřebné příslušenství.

Ocelové tyče mají přijatelnou pořizovací cenu, ale vyšší hmotnost a při větší rychlosti mohou způsobovat menší hluk. Hliníkové tyče jsou sice lehčí, v elegantnějším designu, ale jejich pořizovací cena je vyšší.

Střešní nosič nebo box?

  1. Kromě nosiče si na střechu automobilu můžete umístit také přepravní box. Ten nabízí větší úložné
  2. prostory, takže do něj, kromě lyží nebo snowboardů, můžete uložit i další potřebnou výbavu Vejdou
  3. se do něj i kufry a dokonce i složený dětská kočárek. Vzhledem k tomu, že je box uzamykatelný a
  4. navíc voděodolný, máte v něm celý obsah dokonale chráněný. Pořízení střešního boxu je však
  5. investice o něco vyšší, je tedy potřeba zvážit, zda se vám opravdu vyplatí.

Kromě nosiče si na střechu automobilu můžete umístit také přepravní box. Ten nabízí větší úložné prostory, takže do něj, kromě lyží nebo snowboardů, můžete uložit i další potřebnou výbavu. Vejdou se do něj i kufry a dokonce i složený dětská kočárek. Vzhledem k tomu, že je box uzamykatelný a navíc voděodolný, máte v něm celý obsah dokonale chráněný. Pořízení střešního boxu je však investice o něco vyšší, je tedy potřeba zvážit, zda se vám opravdu vyplatí.