Tipy, jak se starat o svůj notebook

Až teprve ve chvíli, kdy začne mít uživatel potíže se svým notebookem, začne většina z nich zpytovat své svědomí. To, jak se o svůj notebook staráte a především, jakým způsobem ho používáte, když na něm pracujete velmi ovlivňuje nejen jeho výkon, ale celou jeho životnost. Řiďte se našimi tipy a starejte se o svůj notebook řádně. Pokud máte potíže, nepokoušejte se ho opravit sami. Brno servisování ntb je pro každého, kdo upřednostňuje profesionální přístup.

Notebook vypínejte

Udržování notebooku v režimu spánku může být výhodné, ale z dlouhodobého hlediska to není nejlepší nápad. Vypnutí je mnohem lepší volbou než režim spánku, protože udržuje nízkou spotřebu energie.

Operační systémy, jako je Windows, fungují lépe s občasným restartem a někdy najdete podivné programy, které po obnovení z režimu spánku nebo spánku nefungují dobře. Další výhodou je, že všechny komponenty ve vašem počítači potřebují na chvíli přestávku, potom je běh tišší a vydrží déle.

Mějte přijatelné okolní podmínky

Stejně jako udržování počítače v chladu je důležité pro baterii, je to stejně, ne-li důležitější, pro ostatní součásti počítače. Nejjednodušší způsob, jak ho udržet v chladu, je zajistit, aby proudění nic vzduchu nebránilo. To znamená, že větrací otvory jsou volné a mimo dosah vašeho klína. Pokud je počasí extrémní, udržujete ho ve stejné teplotě, aby se držel na optimálním výkonu.

Pravidelný servis je důležitý

Ačkoliv se vám může zdát, že váš notebook pracuje dobře a spolehlivě, nepodceňujte pravidelný servis. https://www.fopanet.cz/ je web, kde si zajistíte nejen pravidelný servis, který by měl proběhnout alespoň každé dva roky, ale také opravy téměř všech závad.

Aktualizujte

Udržování softwaru v aktuálním stavu se může zdát jako problém, zvláště když vám bude připomenuto v nejnepříznivější chvíli, ale je to stále důležité. Aktualizace softwaru pomáhají chránit váš notebook před určitými bezpečnostními riziky a mohou si stáhnout opravy, které opraví chyby a další malé problémy.