Vsaďte na správnou prezentaci – pořiďte si vizitky!

Spousta lidí má za to, že za ně hovoří jejich práce. A je to samozřejmě pravda. Bez výrobku nebo dané služby nemůžete udělat vůbec nic, prostě to nestihnete. Je však důležité také to, jak se prezentujete, jak jste vidět, zda si vás lidé mohou najít. Internet dnes v tomto ohledu hodně usnadňuje práci. Stačí zadat firmu nebo jméno a určitě najdete toho, koho hledáte, případně rovnou stránky a odkaz na vaši práci.

Face to face potřebujete zaujmout

Jdete na schůzku, poradu nebo třeba na přátelský večírek, kde se potkáváte s různými lidmi, pak můžete využít situace a nezávazně si nasbírat kontakty. A ve chvíli, kdy si řeknete, že proberete víc, přichází na řadu vizitka. Co když jí u sebe nemáte, nebo je nemáte vytištěné vůbec? Tisk vizitek je tedy jedna z důležitých věcí, kterou podnikatelé často podceňují. Jako třeba Karolína.

Pracuji jako PR, na oslavě narozenin mé kamarádky jsem potkala nějakého jejího známého, který zrovna v ten den vyhodil PR manažerku kvůli úniku informací. Mluvili jsme o práci, já jsem říkala, co vše jsem dělala. Učinil mi nabídku, ať se přijdu ukázat jemu i jeho společníkům. Chtěl na mě nějaký kontakt. Musela jsem potupně vše napsat na papírek, jméno, příjmení, e-mail a telefon. Snažila jsem se o úhledný rukopis. Přesto se dlouho nikdo neozval“ vypráví Karolína.

Další rok jsme se na oslavě znovu potkali a já jsem přišla na to, že mi ve skutečnosti volal, papírek si schoval. Jenže můj rukopis asi nebyl tak úhledný, jak se zdál, trojku zaměnil za osmičku. Nedovolal se mi, protože číslo bylo údajně nedostupné. Tak vybral v řádném výběrovém řízení někoho jiného.“ smutně dodává Karolína. Printuj.cz přináší spoustu možností a tisk vizitek je jedna z nich! Využijte toho a mějte všechny své údaje pohromadě! Pak už vás žádost o kontaktní údaje nezaskočí!