Vyměnit baterii, nebo koupit nový iPhone. Baterie vás vyjde levněji

Je lákavé sáhnout po novém modelu, kdykoliv ho Apple představí. Pokud byste to tak ale dělali, výrazně se vám to prodraží. Co takhle raději vyměnit baterii?

Není žádným tajemstvím, že baterie se v průběhu času opotřebovává. Na začátku záruční lhůty vašeho iPhonu vydrží i několik hodin, zatímco na jejím konci to může být o poznání méně. Dá se opotřebování nějak zabránit?

    1. Jak optimalizovat iPhone?

Pravdu řečeno – nedá. Opotřebování baterie je přirozený proces, kterému se prostě nevyhnete. Jestliže si všimnete, že se váš telefon vybíjí velice rychle, možná je nasnadě výměna baterie iPhone 7. Jde o rychlý proces, s nímž si většina servisů poradí během několika minut. Než se ale k tomuto kroku odhodláte, vyzkoušejte nejprve něco jiného.

Zajděte se do nastavení zařízení a najděte položku „Baterie“. Tady si můžete zapnout maximální možný výkon. Ten vypne zbytečné procesy na pozadí a optimalizujete telefon tak, aby zbytečně nevybíjel baterku. Položka „Optimalizované nabíjení baterie“ zase pomůže pošetřit vaši baterii, aby vydržela delší dobu.

    1. Vyměnit telefon nebo baterii?

I přes veškerá opatření se ale připravte na to, že jednou vaše baterie v telefonu odejde do věčných lovišť. Poznáte to podle toho krátké doby, kdy vydrží nabitá, někdy i podle předčasného vypínání. V tuto chvíli budete mít jen dvě možnosti – sáhnout po novém telefonu, nebo vyměnit baterii.

A ruku na srdce – u produktů od společnosti Apple by se vám nákup nového zařízení výrazně prodražil. Vymena baterie iPhone 7 i u vyšších řad je přitom výrazně levnější. iPhone 7 výměna baterie je i poměrně rychlá. V certifikovaných i amatérských servisech trvá i méně než 20 minut. To znamená, že váš telefon bude jako nový v podstatě na počkání. Za výměnu baterie tak ušetříte spoustu peněz, které pak můžete investovat do jiných činností nebo produktů.