iPhone – Samsung: aký mobil si vybrať

Apple a Samsung sú najväčšími výrobcami smartfónov. Ako priami konkurenti bojujú obe tieto spoločnosti o dominantné postavenie na trhu so smartfónmi. Apple už veľa rokov vedie v kategórii kreativity a kvality, zatiaľ čo spoločnosť Samsung predáva viac produktov. Aký je tvoj výber?

iPhone X

Apple je známa svojimi návrhmi a spoľahlivosťou. Boli časy, keď žiadna iná spoločnosť nemohla konkurovať inovácii spoločnosti Apple. Aj po viac ako 12 rokoch, je Apple stále špičkovým hráčom v odvetví mobilných telefónov. Dlhé rady pred obchodmi Apple na začiatku predaja iPhone X a iPad Pro hovoria samy za seba.

Samsung Galaxy

Na začiatku sa nezdalo, že by spoločnosť Samsung dokázala obstáť v konkurencii ostatných výrobcov so systémom Android, pretože väčšina zákazníkov sa nepozdával lacný vzhľad prvých modelov Samsung. Galaxy S6 a S7 toto vnímanie zmenilo a spoločnosť Samsung sa etablovala na trhu smartfónov. Samsung Galaxy S10 bol ocenený predovšetkým za svoj dizajn a množstvo funkcií.

iPhone – Samsung – ktorý je lepší

– Pokiaľ ide o pamäť, spoločnosť Samsung vedie. K dispozícii sú zariadenia s vnútornou pamäťou 128 GB, 512 GB a dokonca 1 TB (!). Okrem toho, RAM 6 až 12 GB je porovnateľná s kvalitnými PC

– iPhone X má pamäť oveľa nižšiu- 64 GB a 256 GB.

Dizajn

Obe značky poskytujú jednoduchý, elegantný dizajn. Odstránenie akýchkoľvek tlačidiel a veľká plocha displeja ich telefónov sú jasným ukazovateľom toho, ako budú smartfóny vyzerať v budúcnosti.

Fotoaparát

IPhone má 12 MP duálny fotoaparát a je schopný snímať 4K videa a má tiež rozpoznanie tváre. Samotná Galaxy má 4 fotoaparáty so 16MP, z ktorých dve sú vpredu, ktoré dokážu urobiť skvelé selfies aj v tme.

Ochrana

Ochrana mobilného telefónu je tiež dôležitá, preto je potrebné displej chrániť kvalitným ochranným sklom. K dispozícii sú tiež pekné puzdra na iPhone a puzdra na Samsung Galaxy.