Jak se tvoří web?

Někteří z vás by si mohli myslet, že tvorba webu je něco nesmírně složitého. Na první pohled by se sice mohl zdát proces tvorby webové stránky komplikovaný, ale jakmile proniknete do jeho tajů, sami uvidíte, že se o nic náročného nejedná. Stačí dodržet pár základních pravidel, a každý z vás si může svépomocí vytvořit krásný web, s nímž budete ve světě internetu úspěšní. Jak se tedy kvalitní web tvoří?

Vyberte si zaměření webu, promyslete jeho rozvržení a vyberte vhodnou doménu

Ještě před stavbou konkrétního webu byste si měli promyslet jeho základy. Co vůbec chcete na své webové stránce mít, jak bude přibližně vypadat a pod jakou doménou bude na internetu k nalezení. I webové stránky na míru začínají u nápadu a hrubého návrhu. Jestli si nejste s jakoukoliv oblastí jistí, klidně se podívejte na web konkurence. Nenabádáme vás k jeho okopírování, ale jako inspirace bude určitě dobrý.

Vhodná šablona je základ úspěchu

Pokud se rozhodnete vytvořit si svou webovou stránku svépomocí, dříve či později narazíte na problém výběru vhodné šablony. Naštěstí nabízí WordPress desítky šablon zdarma a další stovky si můžete za malý poplatek odemknout. Na výběru šablony si dejte záležet. Webová stránka by totiž měla být nejenom přehledná, ale také esteticky příjemná, aby se na ní návštěvníci cítili dobře.

Není lepší si nechat web udělat?

Samozřejmě se mezi vámi nachází i tací, kteří za tvorbu webu raději zaplatí, než aby se sami učili pracovat s grafikou nebo WordPressem. V takovém případě je ale nutné počítat s tím, že tvorba webových stránek ceník rozhodně nebude zadarmo. Ať už si vyberete specializovanou agenturu nebo vám web udělá kamarád, vždy to bude dražší, než kdybyste se do tvorby webu pustili sami.

Tvorba webových stránek není proces na jedno odpoledne. Ano, web se dá vytvořit za několik desítek minut, ale pokud chcete přivést na svět dokonalý a úspěšný projekt, měli byste si dát záležet.