Třetí světová válka? Zahrajte si jí díky online hře Empire: World War 3

Existuje nespočet her s tématikou druhé světové války. Pro mnoho lidí je to ale retro záležitost. Dnes už přeci existují mnohem pokročilejší vojenské technologie, tak proč stále válčit s těmi, které tu byly před 80 lety. Pokud si chcete zahrát zábavnou válečnou hru, kterou opravdu nedohrajete za jeden večer, je pro vás jako stvořená hra Empire Word War 3. Jde o bezplatnou online hru, ve které bojujte proti umělé inteligenci a skutečným hráčům v intenzivních strategických bitvách.

Co od hry očekávat?

Ve hře spravujte zdroje, abyste mohli upgradovat jednotky a efektivně dosahovat vítězství. Musíte vytvářet armádu, starat se o její rozšiřování a upgrady. Ve hře Empire: World War 3 se hráči vžijí do role velitele, který má za úkol řídit malou jednotku a přeměnit ji v masivní válečnou mašinérii.
Nejlépe ji lze klasifikovat jako real time budovatelskou online hru. Je dostupná ve většině počítačových prohlížečů a nevyžaduje žádné stahování, můžete tedy začít ihned hrát. Stačí se zaregistrovat, ověřit email a můžete hrát. Nejprve budete seznámeni s herními mechanismy, abyste věděli, jak ve hře postupovat.


Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní, ke všemu vám bude stačit kurzor myši. Umístěním kurzoru nad objekt se zobrazí nápověda poskytující podrobnější informace, které vám pomohou učinit vaše rozhodnutí. Základní herní pointou je budování nebo vylepšování struktur na dostupných místech, trénování elitních jednotek, aby za vás bojovaly, a zkoumání vylepšení pro další posílení vašich aktiv. Taktické rozhodování vstupuje do hry při výběru toho, co jste upřednostnili v seznamu sestavení.
Nyní k boji. Jakmile je hotov výcvik vojáků a ukončeno nasazení mechanizovaných jednotek, dalším krokem je nalezení cíle k útoku. K dispozici jsou PVE a PVP, mapa světa vám poskytne umístění armád ovládaných počítačovou AI nebo hráčem. Jednoduše vyberte kohokoli a jednotky se k němu rychle dostanou na nepřátelské území. Vítězství se dosahuje buď kvalitou nebo kvantitou, ale nejlepší je vybrat si nejsilnější jednotky a v dostatečném počtu.
Grafika je prezentována 2,5D způsobem s izometrickým pohledem. Budovy jsou vykresleny ve 3D a lze je vidět, jak se pohybují, aby navodily iluzi, že fungují. Uživatelské rozhraní je čisté a nepřetěžuje hráče spoustou ikon nebo stavových řádků. Nechybí zde ani kvalitní zvuky zlepšující atmosféru hry.

Co když vás moderní válka nebaví?

Ne každého baví moderní válčení a pokud raději chcete bojovat tak, jak se to dělalo dříve, je pro vás lepší volbou hra goodgame empire, která funguje na podobném principu jako výše zmíněná hra. Pokud chcete úplně vynechat válčení a zahrát si strategickou hru, skvělou volbou je také big farm, kde je vaším cílem budování vaší farmy. Ať už si vyberete jakoukoliv ze zmíněných her, čeká vás skvělý herní zážitek.