3 strategie, jak zvýšit návštěvnost vašeho webu

Zvyšte návštěvnost vašeho webu a získejte tak nové potenciální zákazníky. Prozradíme vám 3 praktické strategie, jak toho můžete dosáhnout. 

Víte, kdo jsou vaši zákazníci?

Ze všeho nejdříve si ujasněte, o jaké návštěvníky na svém webu vlastně stojíte. Ne každá návštěva pro vás totiž bude automaticky znamenat přínos. Ujasněte si proto, kdo je váš typický zákazník. Jedná se o muže nebo ženu? Má děti? Jaký je jeho/její přibližný měsíční příjem? A mnoho dalšího. Díky přesné specifikaci si uděláte jasno v tom, jaké návštěvníky vlastně hledáte. 

Vaším druhým krokem bude získat takové návštěvníky, kteří mají o vaše produkty nebo služby skutečně zájem

TIP: Ještě nemáte svůj vlastní web, který by představoval vaše produkty nebo služby? Využijte tvorbu webových stránek na míru

Placenou návštěvnost získáte bez čekání

Pokud je vaším cílem získat návštěvnost na web co nejrychleji, je řešením placená návštěvnost. Tu můžete získat prostřednictvím PPC reklamy. Její hlavní výhodou je, že neplatíte za její zobrazení, ale až za to, že na ně uživatel vyhledávače klikne. 

Druhou možností pro bezprostřední získání návštěvnosti je reklama na Facebooku, potažmo na Instagramu. Už dávno neplatí, že stačí mít na těchto sociálních sítích vytvořený profil. Spíše je třeba být aktivní, publikovat zde příspěvky a podpořit je placenou propagací.

Návštěvnost můžete získávat i zdarma

Pokud se vám za získávání návštěvnosti nechce platit, můžete pracovat i na bezplatné variantě. Návštěvníky totiž na svůj web můžete získávat nejen z reklamy, ale i z přirozeného vyhledávání

V rámci této strategie se přitom neobejdete bez znalosti toho, co vaši typičtí zákazníci vyhledávají. Skvělým východiskem je přitom analýza klíčových slov. Jakmile ji budete mít v ruce, můžete na vybraná témata tvořit kvalitní a odborný obsah. Právě ten totiž na váš web přivede kvalitní návštěvníky, kteří se zanedlouho mohou stát vašimi zákazníky. 

Více informací o tvorbě webových stránek najdete na www.mdwebdesign.cz.