5 klíčových výhod CRM pro váš e-shop

Pokud se nám zdálo, že žijeme v době e-shopové, koronavirová pandemie nás v tom jedině utvrdila. Česko si již poměrně dlouho udržuje pověst ráje on-line nakupování a statut země s největším počtem internetových obchodů na počet obyvatel. Nutno však podotknout, že drtivá většina prodejců provozuje e-shop jen jako doplněk k jinému podnikání nebo přivýdělek k práci. Je to i váš případ a rádi byste se posunuli na úroveň fulltime eshopaře? Díky CRM systému se vám to podaří mnohem snadněji.

Co je CRM systém?

CRM systém je nejdůležitějším a v podstatně naprosto nezbytným nástrojem zákaznicky orientovaného vedení firmy (customer relationship managementu). Softwarová platforma primárně slouží ke sběru dat a současně umožňuje jejich komplexní využití v rámci marketingu, strategického plánování a řízení projektů. Konkrétní benefity lépe pochopíte z následujícího výčtu.

1. Zlepšení zákaznické zkušenosti

Integrací CRM do svého e-shopu můžete mnoha způsoby výrazně zlepšit zákaznickou zkušenost. Jak? Například poskytováním aktuálních informací o objednávkách, stavu skladových zásob apod. Zákaznici budou vždy v obraze a efektivita prodeje stoupne až o desítky procent.

2. Výkonnější marketing a propagace

Centralizace zákaznických dat přispívá k vylepšení všech marketingových aktivit – od plánování přes zacílení až po prodej. Navíc je díky ní možný vysoce personalizovaný e-mail marketing, který má přímý vliv na zisk.

3. Pokročilé techniky prodeje

Detailní informace o klientech přímo nabádá ke cross či up-sellingu a dalším efektivním prodejním metodám – a to nejen v rámci B2C, ale i B2B prodeje.

4. Snadnější prognóza zásob

Pokud vždy tápete ohledně zásobování, přestaňte vařit z vody a vycházejte z prodejních dat. CRM systém vám je naservíruje jako na stříbrném podnose.

5. Kvalitnější poprodejní služby

Prodejem budování vztahů se zákazníky teprve začíná. Jejich loajalitu si získáte nadstandardními poprodejními službami. Rychlé řešení problémů, kvalifikované poradenství a mnohé další aspekty vedou k vytvoření silného pouta a posílení celkového vnímání vašeho e-shopu.