Spotify má problém s Applem

Spotify má již dost Applus a rozhodl se s ním začít bojovat. Šéf společnosti oznámil, že společnost podala stížnost u Evropské komise kvůli údajnému porušování pravidel hospodářské soutěže ze strany Applu.

Spotify vs Apple

Jak přesně osa stížnost zní, není veřejné, ovšem její souhrn společnost zveřejnila na stránce Time to Play Fair, kterou vytvořila přímo pod tímto účelem. Zde je přesně popsáno, jak Apple podle Spotify znevýhodňuje konkurenci.

Konkrétně jde o App Store, kde má Spotify dojem, že Apple zavedl takové podmínky, že kdokoliv by chtěl soupeřit s Apple Music, musí se extrémně omezovat. „Aplikace by měly soutěžit na základě kvalit, nikoli na základě toho, kdo vlastní obchod s aplikacemi,“ popisuje na stránce hlavní právník firmy Horacio Gutierrez.

V čem je Spotify znevýhodňováno?

Spotify například vadí, že Apple tlačí na využívání jeho platebního systému, u které se z plateb strhává 30 %. V Google Play Store přitom podobná podmínka není. Firmě také vadí, že Apple neumožňuje, aby Spotify zavedlo přímé upgradování účtu, což musí uživatel provést v prohlížeči.

Stěžuje ti také, že s jejich aplikací nekomunikuje Siri a Apple nemá o aplikaci zájem ani pro chytrý reproduktor HomePod.

Spotify nevyčíslilo jak velké škody jí tímto přístupem Apple způsobil, nicméně je jasné, že kdyby nemusela všechny tyto body řešit, dařilo by se jí lépe. Jediné so si tedy nyní přeje je, aby jí Apple stanovoval stejné podmínky, jako nabízí například aplikaci od Uberu.