MySpace první sociální síť, co si omylem smazala téměř celý obsah

MySpace, legendární sociální síť, která tu byla ještě před Facebookem a Instagramem. Pohřbila jí však fatální chyba. Provozovatelé přiznali, že přišli o většinu obsahu, který sem lidé nahráli.

Konec MySPace

Přišli tak o veškeré audio soubory, fotografie a videa, které lidé nahrávali mezi roky 2003 až 2015. MySpace o ně přišel během stěhování serverů kdy si nevytvořil žádnou zálohu. Každý kdo se nyní připojí na svůj starý účet dostane zpozornění, že jeho staré soubory tady již nenajde.

Většina z nich však stejně MySpace již dávno nepoužívá a tak jim to je asi úplně jedno. Přesto zpráva zamrzí hlavně proto, protože se jedná o školáckou chybu, které bylo možné předejít. MySpace postupně změnila tvář až na hudební sociální síť, kde svou hudbu prezentovalo velké množství lidí. Teď je však vše pryč.

Nepovedená investice

Největší ohlas měla v roce 2005, kdy jí téměř za 580 milionů dolarů odkoupila mediální korporace NewsCorp Roberta Murdocha. V té době se jednalo o nejnavštěvovanější stránku v USA a měla velký potenciál. Oblíbenost však ale začala upadat, až jí společnost v roce 2011 prodala za pouhých 35 milionů dolarů. Jednalo se tak o ne příliš dobrou investici.