Muži pořizovali tajné nahrávky z hotelových pokojů, pak obsah prodávali na internet

V Jižní Koreji byla zatčena skupina mužů, která dělala tajné nahrávky hostů v nejrůznějších hotelích po celé zemi. Přístup k živým streamům pak prodávali za 45 dolarů měsíčně. Obětí jejich činu se stalo až 1 600 hotelových hostů.

Moderní verze šmírování

Podle CNN byly kamery v pokojích mimořádně malé, velké asi jeden milimetr, tedy jejich objektiv. Muži je instalovali do nejrůznějších míst na zásuvky, fény, nábytek a podobně. Z těchto kamer pak nepřetržitě streamovaly za předplatné.

Muži tímto způsobem natočily až 1 600 osob, které byly zachyceny i v těch nejintimnějších momentech. Celkem byly kamery nainstalovány v 42 pokojích 30 hotelů v deseti městech a to v období mezi loňským listopadem a začátkem března.

Molka

Pro videy vytvořily i speciální stránku, kde mohli lidé zdarma sledovat 30 vteřinové záběry. Za poplatek pak byl přístup k celým videím. Celkem si předplatné koupilo 97 osob a 4 tisíc lidí sledovali bezplatnou verzi. Mužům hrozí pokuta až 27 tisíc dolarů a vězení pět let.

Severní Korea se již delší dobu potýká s fenoménem molka, tedy instalováním kamer na nejrůznější místa, kdy útočníci nejčastěji sledují ženy například na veřejných toaletách.