Co je to WildCard SSL certifikát?

WildCard certifikát nabízí vlastnost, která umožňuje zabezpečit neomezený počet sub-domén. Nekonečný či libovolný počet subdomén se zabezpečí tak, že se před název domény vloží hvězdička, která funguje v certifikátu jako „divoká karta – Wild Card“ a prohlížeče tak akceptují místo hvězdičky jakékoliv platné znaky před doménou.

Hvězdičkové WildCard certifikáty jsou velice populární, protože usnadňuje práci při správě většího počtu subdomén. Administrátoři nemusí řešit jaké sub-domény jsou na serveru, vždy bude pro jakoukoliv doménu zabezpečena bezpečná HTTPS komunikace. Wildcard certifikát často výrazně šetří náklady na pořízení a správu zabezpečení domén na serveru. Jedním z nejpopulárnějších doménových SSL certifikátů je například RapidSSL WildCard, který lze získat na 1-2 roky za velice výhodnou cenu.

Vlastnosti WildCard certifikátů

WildCard certifikát umožňuje zabezpečit všechny subdomény pod svojí hlavní doménou. WildCard certifikát pro doménu *.domena123.cz zabezpečí domény www.domena123.cz, test.domena123.cz, eshop.domena123.cz, mail.domena123.cz nebo cokoliv.domena123.cz a jakékoliv další subdomény. WildCard certifikát nabízí standardní vlastnosti běžných SSL certifikátů – důvěryhodnost pro všechny moderní prohlížeče, podporu mobilních zařízení, šifrování: 128-bit/256-bit či délku klíče 2048 Bits.

Pokud bychom měli zmínit i nějaké nevýhody, byly by to počáteční cena certifikátu, kdy se nákup vyplatí až při plánovaném zabezpečení více subdomén.

Kde získat WildCard SSL certifikát?

Nejširší nabídku a také nejlepší ceny SSL certifikátů pro webové stránky naleznete na projektu SSLmentor.cz, který nabízí velkou nabídku SSL certifikátů od světových certifikačních autorit. Nejlevnější doménové WildCard SSL certifikáty jsou například RapidSSL nebo PositiveSSL. Doporučit můžeme také například značku GeoTrust a její firemní SSL certifikáty.