Apple investuje do osamostatnění

Apple výrazně zvyšuje investice do výzkumu a vývoje a již nyní jeho rozpočet patří mezi největší na světě. Cílem jsou hlavně zcela nové směry, kam by mohla značka proniknout.

Vše vlastní

Pár let nazpět Apple svým rozpočtem pro výzkum a vývoj nijak nevynikal oproti firmám jako IBM, Google či Microsoft. Spíše se řadil do nižší úrovně. Jenže to se nyní změnilo a Apple patří mezi nejhodnotnější společnosti na světě a proto si může dovolit investice do výzkumu a vývoje v mnohem větším měřítku.

Apple se snaží stále více vše vyvíjet sám a investuje do všech možných částí vývoje. Dělá vlastní procesory, grafické čipy, bezdrátové čipy či čipy pro řízení spotřeby. Zároveň pracuje na vlastním operačním systému vyvíjí vlastní šasi a periferie k počítačům i mobilním zařízením. S každým dalším zařízením, které prodá se pak zvyšuje množství komponent které sám vyvíjí či k tomu postupně míří.

Hledání nového iPhonu

Nejúspěšnějším produktem značky byl iPhone. Ovšem stagnující prodeje naznačují, že se trh dostává do bodu, kdy je plně nasycen podobně, jako se tomu stalo před lety u počítačového segmentu. Je jasné že náhrada za mobilní telefon musí přijít a s ním i zcela nový trend. Pokud Apple nebude mít produkt, který by se ve znamená tohoto trendu nesl, pak by to mohlo přinést celou řadu problémů.

Takový strašák visí neustále ve vzduchu. Mohlo by se jednat o rozšířenou realitu, ale klidně třeba i o něco zcela jiného. Hodně se mluví také o tom, že Apple pracuje na vlastních displejích a také se snaží odstranit potřebu využívání procesorů od Intelu, které chce nahradit svými vlastními čipy Ax.

V podstatě se tak dá říci Apple nyní pracuje na tom, aby byl co nejvíce samostatný.