Jaké konkrétní výhody plynou z používání CRM pro malou firmu?

Pokud provozujete malou firmu, pravděpodobně se snažíte udržet náklady na co nejnižší úrovni a soustředíte se na hlavní oblasti „svého“ podnikání. Proč byste tedy měli vynakládat peníze na CRM systém, který je často spojován spíše s velkými společnostmi?

CRM systém, neboli Customer Relationship Management systém, je softwarová aplikace, která umožňuje organizovat a spravovat interakce se zákazníky. Zahrnuje nástroje pro sběr informací o zákaznících, správu kontaktů, sledování historie interakcí, ale tak pokročilé funkce pro analýzu dat a plánování. Chcete-li si ho vyzkoušet zdarma, stáhněte si oblíbený český CRM systém eWay-CRM.

Zlepšení efektivity a produktivity

Používáním CRM systému dokážete centralizovat informace o zákaznících a vytvoříte jedno místo, ze kterého budete mít přístup ke všem důležitým datům. Ušetříte spoustu času a zlepšíte produktivitu. Vyplatí se vám to především při komunikaci s klienty, kdy budete mít všechny potřebné informace okamžitě k dispozici a nebudete je muset dohledávat v rámci různých dokumentů nebo emailů.

Zlepšení zákaznické zkušenosti

Vhodně zvolený CRM systém vám umožní lépe porozumět skutečným potřebám a přáním zákazníků. Na základě analýzy dat vytvoříte personalizovaný přístup, čímž posílíte zákaznické zkušenosti a zvýšíte celkovou spokojenost zákazníků.

Navýšení prodejů

CRM systém vám umožní sledovat a spravovat proces prodeje od počátečního kontaktu s potenciálním zákazníkem až po uzavření obchodu. Sledování prodejního procesu je předpokladem pro identifikaci slabých stránek a přizpůsobení procesů tak, aby byly co nejefektivnější. Díky tomu rychle zvýšíte počet uzavřených obchodů a zlepšíte své prodejní výsledky.

Snižování nákladů

Další velkou výhodou CRM systému je úspora nákladů na marketing a reklamu. Díky lepšímu porozumění zákaznickým potřebám efektivněji zacílíte reklamní kampaně a marketingové aktivity, čímž snížíte náklady a současně zvýšíte efektivitu.

Lepší plánování a řízení

CRM systém slouží i jako software pro řízení projektů a umožní vám sofistikovaně plánovat a řídit projekty. Zlepšíte koordinaci týmu a zajistíte, aby byl každý člen na stejné vlně. Pomocí analýzy dat a získáte komplexní přehled o tom, jaké projekty jsou nejúspěšnější a které mohou potřebovat další zlepšení.