Amazon chce konkurovat Netflixu

Amazon by rád vydával každý rok zhruba 30 filmů. Tím by pro dosavadní jedničku Netflix vznikl velký konkurent.

Amazon vs Netflix

Amazon se v rámci své platfrormy Prime Videos snaží vybudovat zcela jedinečnou multimediální centrálu, která bude zahrnovat jak filmy třetích stran, také snímky z jeho vlastní produkce. Díky tomu by se chtěl stát velkým konkurentem pro Netflix, který momentálně hraje v tomto směru prim.

Amazon má již připravené obří částky na to, aby dokázal zaujmout předplatitele. Jeho hlavní výhoda spočívá v tom, že nabízený balíček nebude obsahovat pouze přístup multimediálnímu obsahu, ale tak například doručování balíčků, což je v USA velice ceněný bonus.

Amazon ví co chce

Amazon má v plánu každý rok nabídnout zhruba 30 filmů z vlastní produkce. K tomu připočítejme ještě seriály, kdy Amazon chystá například seriál na motivy Pána prstenů. A právě takový exklusivní obsah by mohl být tou přidanou hodnotou, na kterou zákazníci uslyší. A potvrdilo se to například výrobcům herních konzolí.

Amazon proto investoval například do filmů z festivalu Sundance, kde zakoupil pět snímků v hodnotě 47 milionů dolarů. Netflix koupil pouze 4 filmy za 22 milionů dolarů. Uvidíme, kam nás takový konkurenční boj dostane a kdo z něj vytěží nejvíce. Amazon i Apple disponují mnohem většími finančními prostředky, a to znamená lepší filmy, herce i kvalitu. Proto by se Netflix měl začít trochu obávat.