Jaké možnosti nabízí reklama na Facebooku a proč se pro ni rozhodnout

Už jste se někdy pustili do reklamy na Facebooku, ale nepřinesla vám příliš dobré výsledky? Přečtěte si, jaké reklamní formáty tato sociální síť nabízí a na co se vyplatí zaměřit. 

Proč vsadit na reklamnu na Facebooku

Facebook symbolizuje vůbec největší sociální síť na světě, kterou jen v roce 2018 aktivně používalo přibližně 5,3 milionu Čechů. Jedná se o skvělý způsob, jak komunikovat s vašimi zákazníky a zároveň oslovit potenciální nové. 

Namítáte nyní, že jste již reklamu na Facebooku vyzkoušeli, ale prakticky nic vám nepřinesla? Je velmi pravděpodobné, že jste ji měli špatně nastavenou. 

TIP: Reklamu byste měli směřovat na propracovaný web, který bude návštěvníka stimulovat k provedení konverze. Nechte si proto vytvořit webové stránky na míru

Jaké reklamní formáty Facebook nabízí

Reklama na Facebooku může mít mnoho podob. Využít můžete propagaci stávajícího příspěvku na vaší zdi, nebo vytvořit zcela novou reklamu. Ta může mít jeden nebo více rotujících obrázků, nebo také video. Jednoduše lze také propagovat událost, kterou na Facebooku vytvoříte. 

Pokud se na celou věc podíváme z trochu větší perspektivy, nabízí se 3 níže popsané možnosti

Remarketingová reklama

Remarketing znamená opakované oslovení návštěvníků vašeho webu. Tak se můžete jednoduše připomenout lidem, kteří přišli na váš web, ale zrovna nebyli ve finální fázi nákupu. Prostřednictvím remarketingové reklamy jim můžete sdělit více informací a získat jejich důvěru. 

Brandová reklama

Pokud chcete budovat vaši značku, můžete se správně zvolenou a nastavenou reklamou na Facebooku udělat divy. Důležité však je, abyste byli užiteční, zajímaví a zároveň zábavní. 

Cílení na určité publikum

Na Facebooku můžete poměrně přesně definovat své publikum, kterému se vaše reklama zobrazí. Samozřejmě nejprve musíte vědět, kdo je vaším typickým zákazníkem, k čemuž vám může posloužit tvorba persony. 

A kolik to bude stát? 

To záleží na tom, jakou strategii si předem nastavíte. Pokud budete jen bezhlavě mačkat tlačítko Propagovat příspěvek, velkou parádu s největší pravděpodobností neuděláte. Takový příspěvek se totiž pouze zobrazí většímu množství náhodných lidí. Možná jej někdo olajkuje, okomentuje, nebo nasdílí. Ale z obchodního hlediska vám to spíše nic nepřinese. 

Na Facebooku se navíc standardně platí za zobrazení, což je ve většině případů zkrátka nesmysl.

Jen malé procento lidí tuší, že na Facebooku můžete platit až za proklik na reklamu. To znamená až ve chvíli, kdy skutečně získáte návštěvníka na svůj web. A takové řešení má rozhodně větší smysl. 

Více informací o tvorbě obchodně úspěšných webů se dozvíte na www.mdwebdesign.cz.