Karty si můžete zahrát i o samotě, zvolte Pasiáns

Mnoho lidí má karetní hry spojené s momenty strávenými s přáteli. Je hezké si s kamarády nebo příbuznými zahrát karty, ale co dělat, když kolem sebe nemáte nikoho s kým byste si zahráli? Karty můžete hrát i o samotě a rozhodně to není nuda. Nepotřebujete mít u sebe fyzický balíček karet, stačí vám počítač nebo jiné chytré zařízení. Karty si totiž můžete snadno zahrát i online a to prostřednictvím webu Hrajzdarma.cz, který nabízí nespočet online her, včetně těch karetních.

Pasiáns vás nikdy neomrzí

Znáte Pasiáns? Jde o jednu z nejznámějších karetních her pro samotáře. Zajímá vás, co to vlastně pasiáns znamená? Je to z francouzštiny a znamená to trpělivost. Je to podobné, jako anglický výraz Patience. Možná budete znát tuto hru pod názvem Solitaire nebo Solitér. Základem jsou vždy dva balíky žolíkových karet, ale bez žolíků. Karty se seřadí do 10 sloupců, 4 sloupce po 6 kartách a 6 sloupců po 5 kartách. Karty se přesouvají po jedné a to tak, aby byly řazeny od nejvyšší po nejnižší, respektive od K až po A. Takto to platí ve všech sloupcích a pravidlem také je, že se musí střídat barvy, tedy červená a černá. Když jsou všechny karty ve všech sloupcích seřazené, hra je dokončená. Zní to jednoduše, že?

Tuto hru údajně vymysleli nudící se vězni a oblíbil si jí například i Napoleon. Když je člověk o samotě a má u sebe balíček karet, tak se může alespoň zabavit.

Na webu Hrajzdarma.cz naleznete hry pasiáns v mnoha různých provedeních, od Spider Solitaire až po Klondike Solitaire a nespočet dalších provedení. Jelikož jde o hry zdarma a můžete je hrát online, tak si je můžete zahrát kdekoliv a kdykoliv. Pokud budete mít někdy dlouhou chvíli a budete se chtít skvěle zabavit, stačí web navštívit a Pasiáns si zahrát. Jde o zábavu, která člověka nikdy neomrzí a pokud ano, na webu naleznete i širokou škálu dalších online her zdarma, které si můžete zahrát.