Kde a jak hledat nabídku práce v zahraničí

Stěhujete se do zahraničí a s největší pravděpodobností zde budete hledat i oferty pracy. Můžete se zeptat svého stávajícího zaměstnavatele, zda nemá nějakou pobočku v zahraničí nebí vám někoho nedoporučí. Někdy se nabízí možnost pracovat na home office. Pokud to vaše pracovní náplň dovoluje, zkuste to u svého zaměstnavatele zjistit. Také se můžete podívat na portál úřadu práce. I zde se občas nějaké zahraniční pracovní nabídky objevují. Dejte inzerát na sociální sítě.

Jak hledat práci v zahraničí?

V současné době může být hledání práce v zahraničí snazší. Umožňují to internet a video pohovory. Velké společnosti tuto formu pracovního pohovoru využívají velmi často. Zkusit můžete nějakého zaměstnavatele v sousedním Polsku. Připravte si životopis a motivační dopis v polštině a zavítejte na nějaký polský pracovní portál. Může to být třeba hitpraca.pl. Portál je přehledný a velmi dobře se zde budete orientovat. Volné pracovní pozice jsou zde rozděleny podle měst nebo oborů lidské činnosti. Můžete se také přihlásit k odběru nových pracovních nabídek a nemusíte je tak neustále hlídat.

K pohovoru si připravte důvody, které vás ke stěhování vedou. Stěhujete ze za partnerem či partnerkou, hledáte nějakou změnu, lepší bydlení nebo právě novou práci?

Jaké výhody nabízí práce v zahraničí?

Praca za granicą nabízí různé příležitosti. Získáte nové pracovní zkušenosti, dovednosti a znalosti a rozšíříte si tak ty stávající, naučíte se nový jazyk, poznáte nové lidi, jejich tradice, zvyky a kulturu. Ochutnáte nové pokrmy a možná získáte i nové přátele. Rozšíříte si svoje pracovní obzory. Seznámíte se s novými místy a získáte šanci cestovat. Kromě toho obohatíte svůj profesní životopis o nové položky a těmi je právě práce v zahraničí, kterou dokážete, že se nebojíte nových výzev, a znalost cizího jazyka, který se budete učit s rodilými mluvčími.