Kvalita odvedené práce závisí na technice

Každá společnost je přímo závislá na kvalitě technického vybavení, se kterým jsou zaměstnanci každý den nuceni operovat. Právě proto byste měli v pravidelných intervalech přemýšlet o obměně. K tomu však není potřeba investovat do veškerého vybavení, kterým disponujete. Stačí se zaměřit pouze na ty nejdůležitější komponenty. Za ty se bezesporu považují zejména servery, které s tím, jak stárnou, přinášejí celou řadu nevýhod. Úkolem tohoto článku je představení toho nejzásadnějšího, s čím musíte vinou starých serverů bojovat.

Co způsobují staré servery?

  • nedostačující výkon
  • vyšší spotřebu elektrické energie

Se servery se to má v podstatě jak s lidmi. Když člověk dosáhne určitého věku, už ani zdaleka nedokáže vykonávat práci tak efektivně jako ve svých nejlepších letech. V souboji s konkurencí tak nemá v podstatě žádnou šanci. Jediným rozdílem mezi servery a lidmi je skutečnost, že člověk může výkon alespoň z části nahradit zkušenostmi – server nikoli.

Vysoká spotřeba elektrické energie je zásadní nevýhodou, kterou staré servery přinášejí. Majitel se pak musí potýkat se zbytečně vysokými náklady, jež mohou společnost zásadně poškodit. Možná se na první pohled může zdát, že náklady spojené s nákupem na stránkách, které nabízejí prodej serverů, jsou daleko vyšší. Jenže opak je pravdou. Výměna serverů za novější dokáže ve finále ušetřit spoustu peněz a investice se během prvních několik let vrátí.

Jak často měnit servery?

Odborníci se shodují, že odměna serverů by měla být prováděna pravidelně. Dokonce i nejkvalitnější server Dell potřebuje minimálně jednou za pět let vystřídat, aby společnost nadále prosperovala a dokázala se vyrovnat všem konkurentům. Takže pokud je to pro vás nová informace, rozhodně ji berte v potaz.

Nákupem nových serverů dokážete minimalizovat provozní náklady natolik, že nám s odstupem času jistě dáte za pravdu a budete si investici jen a jen pochvalovat.