Jaké benefity nabízí firmy svým zaměstnancům?

Firmy se v poslední době začaly stále více předbíhat v nabídce benefitů. Jaké jsou oblíbené zaměstnanecké benefity 2019?

Peněžní příspěvky

Tento druh benefitů je stále v kurzu a jsou mezi zaměstnanci velmi oblíbené. Je jich široká škála a pro zaměstnavatele jsou velmi výhodné vzhledem k tomu, že z nich neodvádí daně a neplatí zdravotní a sociální pojištění. Jaké benefity se řadí do této kategorie?

  • příspěvek na ubytování a dopravu
  • příplatek k nemocenské
  • penzijní a životní pojištění
  • dary k životním a jiným výročím a mnoho dalších
  • příspěvek na kulturu a rekreaci

Stravenky

Stravenky patří do peněžních příspěvků, konkrétně se jedná o „příspěvek na stravování“ a samy o sobě jsou hodně diskutujícím tématem. Jak je můžete využít? Pokud vám to zaměstnání dovoluje, můžete s nimi zaplatit o polední pauze oběd. Dobrou zprávou je, že jejich hodnota začíná narůstat.

MultiSport karta

Slyšíte o tomto pojmu poprvé? MultiSport karta je benefit, který nabízí sportovní a relaxační aktivity za velmi dobrou cenu. Funguje na jednoduchém principu – Zaměstnavatel vám nabídne tzv. „multisport card“, za kterou zaplatíte menší poplatek (obvykle 300 Kč nebo 500 Kč). Vy pak máte každý den buď volný, nebo zvýhodněný vstup do různých míst, která tuto kartu přijímají.

Firemní auto

Firemní auta jako benefity pro zaměstnance – výhoda či nikoliv? Spousta firem začala nabízet právě firemní auto, avšak zadarmo to taky není. Pokud jej hodláte využívat, zaměstnavateli zaplatíte měsíčně určitou sumu – záleží na dohodě mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Pokud auto budete využívat i k osobním účelům – tyto najeté kilometry musíte vykázat a zdanit si je.

Týden dovolené navíc

Tato podoba benefitu se mezi zaměstnanci těší velké oblibě. Zaměstnanec si odpočine, načerpá sílu na nové pracovní výkony. Avšak co to znamená pro firmu? Důležité je, aby vaši práci někdo odvedl za vás, tudíž firma musí mít schopné zaměstnance a členy navíc.