Provozujte své stránky skutečně bezpečně

Bez vlastních internetových stránek dnes žádná společnost ani podnikatel v podstatě nemůže fungovat. Stránky fungují k podávání informací zákazníkům, komunikaci i samotnému obchodování. Je však velmi nutné dobře vybírat, kde budete své stránky provozovat.

Stránky je totiž nutné provozovat na serveru, který pro ně vytváří prostor a na kterém běží. Takový server si samozřejmě můžete provozovat sami, ovšem cena provozu je velmi vysoká. Řešením je však tzv. webhosting, tedy fungování stránek v rámci pronajatého prostoru u některého z provozovatelů serverů, díky kterému je cena provozu stránek o poznání nižší.

Ovšem i provoz stránek skrze webhosting může mít své slabiny. Zejména pokud provozujete více stránek na jediném serveru, na kterém běží zároveň databáze, e-mail FTP a další. V takovém případě hrozí, že pokud selže server, celý domek z karet se sesype a veškeré vaše stránky a spojení s internetem bude zcela odříznuto.

Cluster hosting

Řešením tohoto problému je tzv. cluster hosting, tedy poskytování služeb na více strojích, díky kterému se lze vyhnout spadnutí serveru a dalším poruchám. Jednotlivá zařízení vypočítávají jednu aplikaci a díky tomu je veškeré zatížení rozloženo rovnoměrně a riziko spadnutí serveru je mnohem nižší.

S tímto typem hostingu se zároveň pojí i vyšší rychlost webových stránek v momentě, kdy je vysoce navštěvována. Díky tomu tak máte jistotu, že si vás zájemci na internetu vždy vyhledají a že vaše stránky budou vždy perfektně fungovat a běžet bez zaváhání, ať už se děje cokoliv.

Výhodou je pak samozřejmě také nízká cena spojená s provozem stránke v rámci sdíleného serveru, kdy se klientu dělí o náklady, které si server vyžaduje a proto je cena provozování stránek na serveru velice nízká. Zároveň se s ní pojí řada výhod, jako je například neustála technická podpora a rychlé řešení v případě vzniklých problémů.