Videokonference doménou velkých firem? Pomůžou i menším podnikům a startupům

Mezi podnikateli stále panuje přesvědčení, že videokonference jsou doménou velkých korporací. To ale není pravda. A tento článek vám to dokáže.

Videokonference šetří čas i peníze

Mluvit na dálku se svými společníky, budoucími firemními partnery či potenciálními zákazníky. To vše je možné díky videokonferencím. Jedná se o užitečný nástroj, který s sebou přináší širokou škálu benefitů. Jakmile je implementujete i do svého firemního rozvrhu, můžete se těšit na:

  • úsporu času,
  • ušetřené peníze,
  • lepší náladu (žádné dopravní zácpy při cestě na schůzku).

Někteří z vás se u druhé položky nejspíše pousmáli. Určitě si představujete, že pořádání videokonferencí stojí velké množství peněz kvůli investicím do drahé elektroniky. Tak tomu ale není. Pokud máte hluboko do kapsy, nebo byste dostupný kapitál raději investovali do něčeho jiného, existují i jiná řešení.

Pronájem konferenční techniky ani koupě není nutná. Díky Google Hangouts a podobným programům můžete jednoduše komunikovat z vašeho počítače. Vám i protistraně postačí levný počítač nebo notebook, kam podle instrukcí stáhnete, nainstalujete a nastavíte vybraný software.

Velké konference

U videokonferencí většího rozsahu jsou investice nutné. Pokud se sejdete v zasedací místnosti se svým lokálním týmem, zatímco protistrana udělá totéž, je dobré mít po ruce alespoň plátno a promítač. AV technika totiž zajistí lepší prožitek a porozumění, kvalitní a dostatečně hlasitý zvuk.

Pronájem AV techniky je v případě jednorázových a méně často pořádaných konferencí vítanou službou. Za půjčení zaplatíte výrazně méně než za pořízení nové (i použité) elektroniky. Často je možné domluvit i její instalaci a demontáž, což vám ještě více ulehčí práci.