Automatizace faktur je používána u stále více firem

S nástupem moderních technologií nachází automatizace ve firmách stále častější uplatnění. Automatizace se nevyhnula ani účetnictví, kde se využívá inteligentní vytěžování dat z faktury. Chcete-li zavést automatizaci faktur i ve své firmě, pak si pořiďte účetní software Redque, který využívá optické rozpoznávání textu společně s umělou inteligencí vyvinutou od přední softwarové společnosti. A kde najde OCR software uplatnění?

U jakých firem najde OCR software využití?

OCR software, který zajišťuje vytěžování dat z faktur, najde využití v jakékoliv firmě. Může jít o velké firmy, ale i střední či malé firmy s několika zaměstnanci. Uplatnění najde zejména ve firmách, kterým zabírá ruční přepisování faktur příliš mnoho času, či by rádi usnadnili práci svým zaměstnancům. Nakonec najde využití u firem, které chtějí získat náskok před konkurencí. Jelikož zpracování faktur většinou provádí kvalifikovaná pracovní síla, kterou lze díky automatizaci faktur využít pro hodnotnější a potřebnější práci.

Vytěžování dat z faktur přináší mnoho výhod

Hlavním výhodou využití inteligentního vytěžování faktur ve firmě je to, že OCR software odvede v rámci digitalizace faktur téměř veškerou práci. Zaměstnanci, jejichž úkolem bylo ruční přepisování faktur tak získávají čas na jinou pracovní činnost. Díky tomu může firma přijmout další klienty, na které zaměstnancům nezbýval doposud čas. Vytěžování dat z faktur pomocí softwaru tak nabízí firmě možnost zvýšit svou klientelu a zisky. Návratnost investice do OCR softwaru je tak velmi rychlá.

Výhodou využití účetního softwaru je také získávání kvalitnějších dat v porovnání s ručním zpracováním faktur. Účetní software Redgue je mimo jiné typický snadnou implementací, u které není potřeba žádná příprava či nové počítačové vybavení. Faktury a další účetní dokumenty lze totiž posílat přes e-mail, odkud se pak nahrají do aplikace.

Chcete-li zjistit, zda je OCR software vhodný i pro vaši firmu, pak máte možnost vyzkoušet si volně dostupnou demoverzi Redque.