Co znamená PPC specialista?

Už jste slyšeli termín „PPC specialista“ a absolutně nevíte, co si pod tímto pojmem představit? My vám termín vysvětlíme a nastíníme, kdo je vlastně „PPC specialista“.

Zkratka „PPC“

Zkratka PPC znamená „pay per click“, což je v překladu platba za proklik. PPC jsou reklamy, které se zobrazují vedle vašich hledaných výsledků ve vyhledávačích. Reklamy PPC jsou obvykle součástí větší kampaně, jejímž cílem je dostat zákazníky na vstupní stránku webových stránek a nalákat je ke koupi produktu. Mezi nejznámější a nejvyužívanější vyhledávače u nás patří Google (AdWords) a Seznam (Sklik). Sem se umísťuje právě reklama.

Cílená reklama

Tento druh reklamy se zaměřuje na určitý cíl, ať podle produktu nebo lokality. Například máte cukrárnu a zákazník je pro vás na internetu právě ten, který zrovna hledá dort na oslavu ve vašem okolí. Díky této reklamě můžete oslovit právě jen ty, které vy si určíte. PPC specialista vám s ní rád pomůže!

Výhody PPC

PPC má nespočet výhod. Představíme si několik z nich:

  • Okamžitý efekt
  • Cílené míření na potenciální zákazníky
  • Náklady máte vždy pod kontrolou díky nastavení si rozpočtu
  • Ukazatel měření – okamžitě vidíte, kolik jste oslovili lidí a kterým sdíleným obsahem
  • Využití dat pro SEO

Kdo je PPC specialista

PPC specialista nebo PPC freelancer vytváří nové kampaně pro různé značky nebo firmy apod. Tyto kampaně jsou založeny na klíčové oblasti výzkumu a současných nebo vyvíjející se trendů, proto ppc specialista musí neustále analyzovat nová klíčová slova. Jejich každodenní práce zahrnuje odpovědi na e-maily, skenování blogů o nově vznikajících trendech a řízení všech aspektů kampaně, včetně testování tržního řízení, vylučujících klíčových slov, konkurenční analýzy, analýzy výkonnosti, komunikace klientů a generování zpráv.

Nikdy není na škodu svěřit reklamu právě tomu, kdo jí rozumí a je na to školený. Spolehlivého PPC specialistu najdete na Marekpech.cz