Největší komerční certifikační autorita na světě má nové jméno Sectigo

Ve světě SSL certifikátů proběhlo za poslední dobu několik významných změn a akvizicí. Jedna z nejvýraznějších je přejmenování známé certifikační autority COMODO  na Sectigo [čti ‚Sektígou‘].

Nový název největší komerční certifikační autority byl oznámen 1. listopadu 2018. Stalo se tak přesně rok poté, co do certifikační autority vstoupil významný americký investor,  společnost Francisco Partners.

Důvod proč došlo k tak zásadní věci jako přejmenování byl fakt, že pod názvem Comodo pokračuje původní společnost s nabídkou cybersecurity služeb a produktů, která divizi certifikační autority vyčlenila pro následný prodej. Název Sectigo byl vymyšlen zcela nově, dokonce i doména .com byla volná a k její registraci došlo až v létě roku 2018.

Co změna názvu přinesla

Vše co dříve známe pod názvem CA Comodo se nyní jmenuje CA Sectigo. Certifikační autorita má na své doméně nové stránky, postupně přejmenovává své produkty, provádí revizi starších certifikátů a vyřazuje je z nabídky. Kompletně rebranduje vizuál značky.

Z hlediska nabízených služeb však certifikační autorita však zůstává stejnou společností jako dříve. Může nabídnout více než 20 letou historií s obrovskými zkušenostmi v oboru PKI. Je to společnost, která vydala více než 100.000.000 komerčních certifikátů zákazníkům z celého světa. Se silným partnerem v zádech má nové plány na rozvoj svých služeb a budoucnost vidí v zabezpečování internetu věcí (IoT). Své služby dále posiluje různými akvizicemi.

Změna názvu se nijak nedotýká funkčnost vystavených SSL certifikátů! Zákazníci nemusí mít obavy, že by musely SSL certifikáty Comodo přegenerovávat či jakkoliv měnit.

CA Sectigo

Certifikační autorita Sectigo poskytuje zájemcům velmi širokou nabídku SSL certifikátů za výhodné ceny. Nabízí nejlevnější SSL certifikáty v populární řadě PositiveSSL, která zajistí HTTPS zabezpečení samostatné domény, až 250 domén současně díky PositiveSSL multi-doménovému certifikátu a nebo zabezpečí nekonečno subdomén pomocí PositiveSSL WildCard certifikátu. Pro zájemce o otestování a vyzkoušení práce s SSL certifikáty je k dispozici i 90 denní testovací SSL certifikát ZDARMA.

Nejširší nabídku SSL certifikátů autority Sectigo naleznete na projektu SSLmentor.cz, který poskytuje široký výběr SSL certifikátů i od dalších populárních světových certifikačních autorit jako jsou DigiCert, GeoTrust, Thawte nebo RapidSSL.